Як доглядати за іконою

Категорія: Поради

Щоб вберегти ікони від руйнування, для їх догляду варто дотримуватися певних правил. Особливо це стосується людей, які люблять протирать ікони в храмі вологою ганчіркою, що є справжнім кощунством по відношенню до збереження святині.

1. Поверхню ікони не можна протирати ганчіркою, ні вологою, ні сухою, бо є ризик змити зображення. При попаданні вологи на поверхню ікони, порушується зв’зок із іншими шарами з яких складається ікона, що призвожить до її лущення. Достатньо раз в місяць пил прибрати дуже мягкою білячою кистю, за умови, що поверхня ікони цілісна і не осипається.

2. При провітрюванні приміщення не допускайте різкого перепаду температури та вологості, це може призвести до появи тріщин. Не провітрюйте приміщення, коли йде дощ чи є сильний вітер.

3. Ікону в храмі потрібно розмістити таким чином, щоб на неї не попадало пряме сонячне проміння.

4. Не бажано самостійно відновлювати ікону фарбами, лакоми та іншими речовинами без відповідної освіти. Не можна протирати ікону різними речовинами, оскільки вони проникають в грунт та фарбу ікони, призводячи до її руйнування.

5. Ікону не можна ставити біля джерела тепла, особливо біля свічок, бо це може призвести до короблення та розтріскування дерева.

6. Слідкуйте, щоб в храмі не заводилися жучки-короїди, оскільки вони здатні за 2-3 роки доску ікони перетворити в труху.

7. Для збереження ікон використовуйте кіоти зі склом, які в рази зменшують дію навколишнього середовища та сприяють її збереженню.

Правила по догляду за іконою доволі прості. Було б непогано, щоб їх знали та дотримувалися не лише настоятель чи церковний староста, але і колеги, службовці та прихожани, що допомагають в храмі.

Мітки: ,