Виготовлення кіотів

Категорія: Статті

Виготовлення кіотів від майстерні ikonostas.in.ua. Виготовляючи кіоти наші майстри використовують кращі технології. Сам процес виготовлення дуже копіткий і довгий, який не терпить поспіху і неточності. На сам перед необхідно заготовити дерево, добре  просушити, щоб в процесі роботи його не повело і не розірвало. Для того щоб воно добре висохло і було придатне для роботи знадобитися два роки природного сушіння. Також його можна висушити штучним методом помістивши в сушку на 21 день, при температурі 60 градусів.

Для кіотів ми беремо вільху і липу. За своєю якістю вони однакові. Потім майстер знаючи розміри іконної дошки, вираховує до міліметра розмір кіота, і робить креслення.
Кіоти можуть бути фігурні і прямі.
Фігурний кіот має вигляд хвилі (схожий на відкриту книгу), кути кіота можуть бути з плавним переходом або гострі. Також має значення і внутрішня рамка. Без неї кіот буде фігурний одинарний і буде підходити для ікони вишитої бісером.
vigotoviennya kiotiv
Якщо вставити її, то кіот буде подвійний і його можна буде використовувати для писаної ікони, так як між склом і вставленим багетом буде простір в якому циркулює повітря.
vigotovlennya kiotiv
 vigotovlennya kiotiv
Сам багет роблять простий (фрезерований), або з різьбленням ручної роботи.
vigotoviennya kiotiv

 

Фігурні кіоти за характером роботи над ними, складніші і витрата часу і матеріалу йде більше. Так як майстру необхідно надати форму і об’єм.
Кіот може бути глухим і відкриваючим. Для відкриваючого знадобиться більше часу на виготовлення,  він буде складатися з двох частин: корпусу і дверки яка відкривається. Защілка і завіси міцні і золотистого кольору добре виглядає. Відкриваючий більш зручний коли необхідно прибирати пил.
Глухий кіот не відкривається спереду, а тільки ззаду коли відкрити задню стінку, витягнувши маленькі гвоздики якими вона кріпиться до корпусу. Він менш функціональний і трішки дешевший у виробництві.
Прямі кіоти більш  лаконічні.
vigotovlennya kiotiv
Їх пряма форма завдяки шаблоном і фрезі виготовляється простіше ніж фігурні з різними вигинами ліній. Також при необхідності можна зробити тонше корпус для більшого простору всередині кіота.
Перед фарбуванням кіотів необхідно їх добре по шліфувати, щоб не залишилося задирок і нерівностей.
Фарбування потрібне для того щоб надати кіоту колір, який Ви хочете. Фарби можна вибрати забажанням:
  • світлий дуб
  • медовокоричневий
  • шоколаднокоричневий
  • світлочервоне дерево
  • червоне дерево
  • венге

Іноді фарбування доводиться робити в кілька етапів, надаючи шар за шаром. А вже потім покрити все лаком.

Внутрішній багет покривається золотом, або робиться тонування фарбою одним кольором, або тоном світліше.

Весь процес виготовлення вимагає точності, витримки і поетапності. І триває близько двохтрьох тижнів. при тому що є готове дерево. Виготовлення кіотів для Вас від наших майстрів, якісно і красиво. Дивіться у нашій галереї на сайті: ikonostas.in.ua

 

Телефонуйте!

  • +380 (95 ) 437-90-36
  • +380 (98) 623-12-84

Мітки: