Свята Трійця. Ікони

Категорія: Ікони Трійці

Ікони із образом Святої Трійці іконописець пише темперою, яка не вигорає. Це провірено століттями.

Ікона “Свята Трійця” виконується під замовлення за 2 тижні.

Майстер пише ікони в канонічному стилі, який іконописцями передається із покоління в покоління, дотримуючись традиційного образу ікони і послідовності написання.

У нас можна ікону “Трійця Старозавітна” купити будь-якого розміру.

Відправляємо в усі куточки України.

 

Ікона “Трійця Старозавітна (Вітхозавітна)

Написана темперою на липовій дошці із ковчегом, німби в ангелів позолочені. Список із ікони преподобного Андрія Рубльова “Трійця Вітхозавітна”

Трійця Старозавітна (ВІтхозавітна)

 

Ікона “Свята Трійця”

Темпера на яєчній емульсії, лиття по левкасу, позолота фону та німбів сусальним золотом, іконна дошка.

Ікона Свята Трійця

Трійця може бути зображена, передусім, в образі Вітхозавітної Трійці, який раніше називався “Гостинність Авраама”. В його основі лежить біблійна розповідь про те, як праотець Авраам і його дружина Сара приймали трьох небесних вісників-ангелів під дубом Мамврійським (Бут. 18,1 – 16).

Саме іконописцю А. Рубльову вдалося написати богословськи точний і естетично завершений образ Святої Трійці. Ікона “Трійця Вітхозавітна” була написана прп. А. Рубльовим в “похвалу … Сергію Радонежському” для Троїцького Собору Троїце-Сергієва монастиря в 1410 році.

Ця ікона настільки була шанованою, що її доводилося реставрувати багато раз. А в 16 ст. вийшла постанова церковного собору, згідно із якою постановлялося писати ікону Свята Трійця так, як це зробив А. Рубльов.

В іконі “Трійця Старозавітна” він зобразив трьох ангелів, як символ “единосущия и равенства” трьох облич  Пресвятої Трійці, згідно православному Символу віри. Ангел, який знаходиться в центрі композиції, найближче сидить до чаші, яка є чашою жертвенною, євхаристичною. Цей ангел символічно вказує на Бога Сина, ангел зліва – на Бога Отця, а ангел праворуч – на Св. Духа.

Простір між колінами бічних ангелів повторює силует чаші, тоді як абрис фігури центрального ангела є дзеркальним відображенням цього силуету.

Дерево на іконі  (біблійський Мамврійський дуб, який зберігся до наших днів, йому 5000 років. Знаходиться на території монастиря Святої Троїці в м.Хевроні, Палестина) символізує Древо життя і Древо Спасіння – Хрест. Гора – вказує на Горний світ.

Перед нами постає образ Передвічної Ради, на якій в мовчазній бесіді привідкривається таємниця спокутування: Бог віддає на хресну жертву заради спасінння всього людства Свого Сина.

Мітки: