Оклад для напрестольного Євангеліє

Категорія: Церковне начиння різне

Оклад для напрестольного Євангеліє.

Ціна: 4,150 грн.

Оклад для напрестольного Євангеліє

Оклад різьблений із дерева


Матеріал: вільха.
Розміри: ширина — 23 см, висота — 31 см, товщина — 7 см.
Оздоблення: різьба на лицьовій частині окладу (виконані образи Євангелистів, ікона Воскресіння Христове в центрі, фон заповнений орнаментом)  та збоку.

Із внутрішньої сторони оклад покритий червоним бархатом.

Оклад для напрестольного Євангеліє виконується під замовлення— 4-6 тижні.

Оклад для напрестольного Євангеліє

Вигляд окладу збоку

Орнамент та розміри самого окладу можна змінити. Це займе трішки більше часу, бо потрібно буде іще зробити ескіз (пару днів).

Відправку здійснюємо в усі куточки України. В нашому містечку є такі грузоперевізники: Нова Почта, Автолюкс, Делівері, Інтайм.

 

Євангеліє зберігається у вівтарі на Святому Престолі, який покривається антимінсом — це шовковий плат, освячується архиєреєм. На ньому повиннна бути зашита частинка мощей когось із святих мучеників, бо в перші віки християнства літургія завжди проводилася на гробницях мучеників.На антимінсі зображується покладення Спасителя у гріб.

Оклад напрестольного Євангеліє традиційно гарно оздоблюють. Причом самі оклади виготовляють як із металу, так із дерева. Якщо оклад для Євангеліє робиться дерев’яним, то зверху він обов’язкого покривається водним лаком для надійного захисту дерева від вологи та перепадів температури. Плюс правильно підбирається сама порода, найбільше підходить дуб, липа, оріх та вільха, із екзотичних порід – червоне дерево.

На окладі напрестольного Євангеліє зображується в центрі ікона «Воскресіння Христове» («Зішестя в ад»), а з 4 сторін – образи чотирьох Евангелистів.

В теперішні часи Евангеліє зберігається на престолі, а раніше зберігали в ризниці, звідки виносили перед читанням («малий вхід»).

Мітки: ,