Ікона Спасителя

Категорія: Ікони Спасителя

Всі ікони Спасителя написані майстром-іконописцем на липовій дошці, мінералами на яєчній емульсії або темперою. Позолота сусальним золотом (можна замінити на поталь).

Приймаємо замовлення на написання ікон Спасителя різного іконографічного типу: Христос Пантократор, Спас Нерукотворний, Спас Мокра Брада, Спас Милостивий, Спас Великий Архієрей, Христос Спаситель, Спас Яре Око, Христос Еммануїл, Старий Деньми, Недреманное Око.

У нас можна замовити і купити ікону Спасителя написану в різних стилях: Візантійська, Грецька, Російська, Академічна, Українська школи.

Для збереження структури дерева іконна дошка покривається морилкою.

За бажанням проводиться лиття і карбування по левкасу. Наприклад, як на іконі «Христос Пантократор», поясне зображення.

 

Ікони Спасителя пишуться в різних іконографічних типах і зображеннях: оплечне, погрудне, поясне, в повний зріст, в дитячому обличчі і на престолі.

Ікона «Христос Пантократор»

Ікона "Христос Пантократор"

Слово «Пантократор» грецького походження і означає Вседержитель. Образ Спасителя на цих іконах зображується найчастіше погрудний.

Права рука піднята в благословляючому жесті, а ліва рука тримає Євангеліє (відкрите чи закрите), яке містить цитату із священного письма.

Найчастіше: »Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф 11, 28), «Я світло Миру» (Ін 8, 12), «Аз есмь Альфа і Омега, говорить Господь, Який є, був і гряде у Славі »(Одкр 1,8). У нас можна замовити і купити ікону «Христос Пантократор» написану майстром строго за каноном.

Ікона «Спас Нерукотворний«

Ікона "Спас Нерукотворний!

Виникнення образу Спаса Нерукотворного пов’язаний переказом про царя Авгаря Едеського, який захворів невиліковною хворобою. Він чув про чудесні зцілення Ісуса Христа і написав листа Спасителю, в якому попросив Його про допомогу. Із цим листом відправив до Спасителя свого слугу. Навколо Ісуса Христа було багато страждаючих і в слуги не було можливості до нього наблизитися, тому вирішив сісти неподалік та спробувати Його змалювати. Але як би він не намагався, в нього ніяк не виходило. Спаситель запросив підійти до Нього царського слугу. Вислухавши його доручення, Він вмився та приложив до свого лику убрус, на якому чудесним чином виник нерукотворний відбиток лику Спасителя.

Убрус слуга передав царю Авгарю, який приложився до нього і невдовзі видужав.

На іконі «Спас Нерукотворний» лик Христа зображується вільно або на убрусі, або на чрепії з суворим і широко відкритим поглядом. Волосся над широким чолом розділені пасмом посередині і спадає з боків двома локонами. Розділене волосся і невелика борода на іконі «Спас Нерукотворний» пишуться симетрично по відношенню один до одного.

Ікона «Спас Мокра брада»

Ікона "Спас Мокра Брада"

Цей тип зображення Спасителя зустрічається рідко. Для нього характерне написання довгої бороди, яка звужується гострим клинцем до низу. Волосся бороди здається розчесаним мокрим гребінцем, що і дало пізніше назву цьому типу ікон «Спас Мокра брада».

Ікона «Спас Милостивий»

Ікона "Спас Милостивий"

Ісус Христос на іконах такого типу пишеться з м’яким поглядом. Правою рукою Спаситель  благословляє, а лівою – тримає закрите Євангеліє.

Ікона «Христос Спаситель»

Ікона "Христос Спаситель"

На іконі такого типу зображується поясний образ Спасителя з короткою бородою і волоссям відкинутими тому. Права рука благословляє, а ліва рука тримає закриту Біблію. Іноді зустрічається ікона «Христос Спаситель» з червоним хрестом на німбі, який вказує на жертовний шлях Сина Божого.

Погляд Спасителя випромінює одночасно і доброту, і строгість.

Ікона «Спас Великий Архієрей»

Ікона "Спас Великий Архієрей"

На іконі Спаситель зображується в єпископському або архієпископському облаченні на троні. Праворуч від Нього стоїть Іоанн Предтеча, а ліворуч – Богородиця.

Ікона «Спас Яре Око»

Ікона "Спас Ярое Око"

На іконі «Спас Яре Око» Спаситель пишеться особливо строгим. Дивлячись на ікону мимоволі згадуєш слова з Євангеліє від Марка (3, 5): «І споглянув на них з гнівом, засмучений закам’янілістю їхніх сердець, (Ісус) каже …»

Ікона «Христос Еммануїл»

Ікона "Христос Еммануїл"

Христос Еммануїл на іконі зображується хлопчиком, але часто зі старечими рисами обличчя: великим  чолом і мудрими очима дорослої людини.

 

У нас Ви зможете замовити і купити ікона Спасителя написану майстром різного розміру і будь-якого іконографічного типу для себе, щоб поставити до червоного кутка, для храму.

Чи для своїх дітей напередодні їхнього весілля потрібно купити вінчальні ікони (образ Спасителя на одній іконі і образ Богородиці на іншій).

Щоб дізнатися ціну та іншу інформацію зателефонуйте нашому консультанту, наш телефон: 095-437-90-36

Ікони під замовлення пишуться в середньому 2 тижні (аналойні, вінчальні, мірні, храмові, які не перевищують розмір аналойних). Великі ікони і на яких зображуються кілька ликів пишуться трохи довше.

Доставка ікон здійснюється по всій Україні (Київ, Дніпропетровськ, Харків, Нікополь, Хмельницький, Житомир та інші населені пункти).

Всі ікони пишуться іконописцем на липових дошках із зразків стародавніх ікон і строго за каноном.

Мітки: ,