Що варто знати про настінний кіот для ікони?

Категорія: Поради

В попередній публікації ми розповідали Вам як правильно доглядати за іконою, в якій описано важливість застосування кіоту для захисту ікони.
Кіот має вигляд відкриваючого/глухого ящичка із дерева. Завдяки тому, що в середині кіота створюється буферний мікроклімат, зменшується негативний зовнішній вплив на ікону: різкі зміни температури та вологості повітря, протяги, кіптяви свічок та пил.

Кіот для иконы

Кіот фігурний

При виготовленні кіота, враховується одна із важливих деталей – залишається місце, при вставлянні ікони в кіот, від її поверхні до скла не менше 2-3 см. Шпонки іконної дошки не повинні впиратися в стінки кіота, оскільки, у випадку, ведення дошки, вони можуть частково вийти із паза, а зупиняти штучно цей процес не рекомендується, і розірвати дошку.

Шпонки в іконній дошці повністю процес короблення не зупиняють, вони, лише, зменшують його інтенсивність.
Іконна дошка на протязі декількох сот літ може, в незначній мірі, вигинатися під впливом зміни температури та вологості. Деформується не повністю, приблизно на 0,5-2см, в залежності від розміру дошки.
Враховуючи даний, важливий аспект, в кіоті залишається зазор між його боковою стінкою та шпонкою, не менше 1 см.
Всередині кіота ікона фіксується за допомогою дерев’яних брусочків чи гофрокартону. Розміщуватися вона повинна вільно, ніде не прилягаючи щільно, оскільки її може заклинити, якщо дошку поведе.

Категорично забороняється підпилювати ікону чи намагатися іншими шляхами підігнати її під розмір кіота, чи іконостасу!

Якщо ікона написана на полотні, то відстань від її поверхні до скла залишають близько 2-5 мм. По периметру ікони зазори до стінок повинні бути не менше 1 см з усіх сторін.
Щільно прикладати ікону до скла не можна! В кіоті завжди повинен бути повітряний простір між іконою та склом.
Останнім часом часто можна побачити, коли замість скла, використовують пластик, який з часом прогинається, що негативно відображається на стані ікони. В такому “псевдокіоті” через нестачу повітря створюються оптимальні умови для розвитку бактерій та плісняви, що призводить до руйнування “красочного” шару ікони.

Отже, як бачимо кіот має дуже важливе значення для збереження святині. Правильно зроблений кіот.
Тому прохання “зробіть мені кіот, щоб ікона щільно прилягала до скла”, розглядатися не будуть.
Ікона – це святиня, тож і ставлення до неї повинне бути відповідне.
А для естетики можна купити і картину.

 

Для замовлення кіота для ікони, звертайтеся до нашого менеджера. У розділах «Наші роботи» і «Церковне начиння» є зразки кіотів: фігурні й прямі.

Для прорахунку вартості кіота, потрібно вимірювати 3 параметра: висоту іконної дошки (полотно, полотно) в мм, ширину і товщину. Якщо це стара ікона і є кривизна дошки, то це теж потрібно врахувати.

Тел. менеджера: 095 437-90-36

Мітки: