Майстер Пінзель

Категорія: Статті

Іоан Георг Пінзель — геніальний різчик та скульптор світового рівня 18 ст., основоположник нової експресивної барокової пластики ( ? — близько 1761 років).

Одна із його робіт, яку, точно, багато хто бачив, але не знав, встановлена на фронтоні собору святого Юра у Львові. Це невелика скульптура Юрія Змієборця:

Скульптура св.Юра

На жаль, про життя самого майстра до наших днів дійшло не багато інформації. Відомо, що він працював в Бучачі, Львові, Ходовичах, Монастириськах.
13 травня 1751 року він одружився із Маріанною Єлизаветою Кейтовою. Мали 2 синів.

Коли саме помер і причина його смерті не відомі.
Де він народився, як потрапив до нас, хто був його вчителем? Ці дані і досі залишаються таємницею.

Його роботи виконані надзвичайно професійно, кожна деталь в скульптурі ідеально прорізана. Роботи виглядають настільки натуралістично, що здається, ніби вони живі. Підписувався «Майстер Пінзель».
Різьбив по дереву, каменю.

На оформлення в 50-х роках 18ст. вівтарів костелу Успіння Пресвятої Богородиці у майстра пішло декілька років. Вся робота виконана із липи. Імітація колон під мармур, так званий «фальшмармур».

Вівтар Успенського костелу

Детальніше скульптури із вівтаря:
Вівтар костелу

Один із бічних вівтарів костелу:
Бічний вівтар

Надзвичайно віртуозно він виконав скульптуру «Розп’яття» із Предстоячими із липи для костела св.Мартина у 1757-1758 рр:
Розп’яття. Робота майстра Пінзеля

Деталізація скульптури "Розп"яття"

Робота Майстра Пінзеля

Для церкви Покрови Святої Богородиці у Бучачі майстер Пінзель виконав іконостас, Царські Врата, Дияконські Двері, бічні вівтарі та рельєфи.

Майстер залишив після себе чимало хороших робіт, але він, всеодно, залишається для нас людиною-загадкою, так як питань більше, ніж відповідей…

Мітки: , , ,