Догляд за кіотом

Категорія: Поради

Кіот – це спеціальний ящичок для захисту ікони від зовнішнього впливу природи і самої людини.

Кіот

Кіот із іконою “Свята Трійця”

Безсумнівно, що краще варіанту для захисту ікони не придумаєш, але це не означає, що поставивши ікону в кіот, можна тепер всю відповідальність з себе, по догляду перенести на нього.

Так, за кіотом потрібно доглядати, але він настільки зручний у використанні, що докладати багато фізичних зусиль не потрібно.

Отже, що потрібно знати для себе, щоб кіот служив довго-довго?

1. Пил на дерев’яній частині протирати потрібно, тільки сухою або ледве вологою чистою ганчіркою. Забороняється використовувати мокру серветку, так як на поверхні кіота можуть з часом з’явиться білі плями.

2. Не можна очищати кіот миючими засобами та порошком.

3. Скло з обох сторін можна протирати звичайним засобом для миття вікон, що не містить спирт. Тому як при випадковому попаданні його або на кіот, або на ікону, залишиться біла пляма. Краще спочатку нанести засіб на суху чисту тканину, а потім очистити скло.

4. Не розміщуйте кіот біля батареї, тому що при постійному нагріванні дерево розсихається і жолобиться. Це правило стосується всіх дерев’яних виробів, не лише одних кіотів.

5. Не зберігайте кіоти в сирих і холодних приміщеннях, через постійний вплив вологи, дерево через спеціальні волокна набирає в себе крапельки води з повітря і набухає, процеси незворотні.

Правила по догляду за кіотом нескладні і якщо їх дотримуватися, то Ваші ікони будуть переходити з покоління в покоління, допомагаючи Вам і Вашим близьким.

Мітки: ,